Móna Karácsonya című karácsonyi mesekönyvünkben szóról szóra ismerkedünk a karácsonyi ünnepkörrel. Készülődünk az ünnepre, rácsodálkozunk a természetre, majd együtt ünnepelünk Mónával és Marcival.
,,Már a reggeli kakaó is egészen más volt: az ünnep hangulata belengte az egész házat. A kandallón száradó narancskarikák és a tegnap kisült mézeskalácsok pompás karácsonyi illattal töltötték meg a lakást.’’
Mesekönyvünkben ezúttal Móna és Marci segítségével a gyermekek felfedezhetik Nagyi varázskertjét, megtanulhatják, hogyan is készül a madárkalács, illetve megismerkedhetnek a kis fenyővel is.
„A SzóKiMondóka egy olyan projekt, ami teljes egészében magában foglalja a manapság legnépszerűbb és leghatékonyabbnak tartott kommunikatív nyelvtanítási módszert, a hagyományos gyakorlati elemekkel ötvözve.” (Mészáros Mariann, nyelvész)
Miben mások a SzóKiMondóka mesekönyvei?
Ahogy már a SzóKiMondóka korábbi mesekönyveiben megszokhattuk a karácsonyi mesekönyvünkben is kiemeltük a fontos szavakat, mellette jelentésüket lerajzoltuk. Ez segíti az olvasóvá nevelést, mert a „közös olvasás” során a még olvasni nem tudó gyerekek a képről „olvashatnak”, ezáltal megértik az olvasás logikáját.
A szülők azzal is segíthetik az olvasás előkészítését, ha az ujjukkal balról jobbra aláhúzva olvassák a kiemelt szavakat, miközben gyermekük kimondja az adott szó jelentését. Vegyük ölbe a gyermeket, és úgy olvassunk neki. Így idővel a képek mellett a szöveg is beszélni kezd hozzá - és érzelmi tankja is töltődik, míg az ölünkben ül.
Cselekvésre, gondolkodásra késztető kérdések
Interaktív táblácskákat is találunk a mesekönyvben, amelyek segítségével kérdéseket tehetnek fel a szülők gyermeküknek a történettel kapcsolatban, hogy pl. ő mit tett volna a főszereplő helyében. A táblák cselekvésre, gondolkodásra ösztönzik a gyermeket a mese olvasása közben.
Meglepetések a könyvben
A mesekönyv végén ezúttal pedig karácsonyi dalokat találunk lekottázva, valamint a madárkalács elkészítésének leírását is, amellyel mi is etethetjük az itt telelő madarakat.