Az élelmiszer az ember létfenntartásához szükséges, alapvető fogyasztási cikk. Az élelmiszerek termelési és elosztási módjai a történelem során folyamatosan változtak, az új módszerek megjelenése mellett időnként a régi mintákat is alapul vették. A 20. században jellemző iparosodott, globális élelmiszer-termelő és -elosztó rendszerek iránti növekvő bizalmatlanság miatt a 21. század elejére egyre bővült a tudatos vásárlók köre, akik számára az élelmiszerek minősége mellett azok származása is kulcsfontosságú tényezővé vált.
E keresletet felismerve kezdtek elterjedni a hagyományos gazdálkodást felváltó, a környezetre, valamint az egészségre jótékony hatással bíró alternatív gazdálkodási módok. Ilyen gazdálkodási mód a közösség által támogatott mezőgazdaság is, amely az eddigiekhez képest egy merőben új élelmiszer-termelési és -elosztási forma. Ez a típusú gazdálkodási módszer a termelők és a fogyasztók közvetlen és erős kapcsolatára épít, amelynek megfelelő működtetésével mindkét fél jelentős előnyökre tehet szert.
A könyv segítségével az olvasó megismerheti a közösség által támogatott mezőgazdaság történelmi és földrajzi hátterét, a módszer lényegét, alapelveit, alkalmazhatóságát, valamint kidolgozásának és megvalósításának részleteit. A gyakorlatba történt átültetését néhány jó példa illusztrálja.